Dermatologie.md » Consultaţiile medicului dermatolog » Întreabă medicul dermatolog

Unghie neagra de la micoza

(13 mesaje)
  1. Irina Andrei
    Membru

Buna ziua, as dori sa cer si eu sfatul dvs in legatura cu urmatoarea problema: de cateva zile am obeservat sa mi-se innegreste unghia mare de la piciorul drept, fara sa o fi lovit. Cu ceva timp in urma, in timp ce o curatam am dezlipit putin unghia si dupa in acel loc a aparut o pata neagra iar aceasta s-a extins pe toata unghia. Acum am folosit o crema Biazol pentru a inceta efectul dar nu s-a intamplat. Acum vad o alta pata si pe unghia de la cel stang.Va rog frumos sa ma ajutati cu o sugestie de tratament pentru ca pe langa faptul ca este inestetica imi fac griji ca o sa-mi cada :(Va multumesc

Publicat acum 2 ani #
  2. Boris Nedelciuc
    Membru

Pentru Irina Andrei:
    Adresati-va intr-un laborator micologic pentru a face un test bacterioscopic si bacteriologic, avand drept scop confirmarea sau infirmarea contaminarii cu dermatofiti, levuri sau micromicete. Daca binevoiti, o puteti face chiar in clinica noastra. Pentru detalii - vezi casuta Contact.

Publicat acum 2 ani #
  3. Irina Andrei
    Membru

Va multumesc pentru raspuns.

Publicat acum 2 ani #
  4. se innegreste sau se inverzeste ???

Publicat acum 2 ani #
  5. A.H.
    Membru

dar daca se inverzeste ce inseamna???

Publicat acum 2 ani #
  6. micromicete

Publicat acum 2 ani #
  7. Lavinia
    Membru

Cine este mai bine documentat !!!
    Exista un remediu naturist testat pentru vindecarea micozei unghiei?????.

Publicat acum 2 ani #
  8. PrincessDi
    Membru

cred ca e mai bine sa mergi la un medic, fiindca deam asta e serios, cu produsele naturiste nu m-as juca, ca ai putea sa iti pierzi unghia si asta nu e placut!!!

Publicat acum 2 ani #
  9. Irinelu
    Membru

Sa-ti pierzi unghia nu e chiar asa de neplacut,cit daca vrei sa incalti niste sandale si nu ai ce vopsi!Asa ca,draga Lavinia,asculta de PrincessDi!

Publicat acum 2 ani #
  10. mari
    Membru

buna ziua.am si eu exact aceeasi problema cu inghiile de la picioare.se intimpla de o saptamina.problema e ca eu sint in Italia si nu am asigurare medicala.ar putea cineva sa imi spuna ce sa fac?exista o crema sau un tratament?eventual le cer din tara doar sa stiu ce sa folosesc.multumesc

Publicat acum 2 ani #
  11. mari
    Membru

irina,vad ca avem aceeasi problema la unghiile de la picioare.ai reusit sa te tratezi?ce tratament ai facut?eu sint in Italia si nu am asigurare medicala sa pot sa merg la medic.ce tratament ai urmat tu?

Publicat acum 2 ani #
  12. Irinelu
    Membru

mari,nu stiu de unde tu ai impresia ca eu am aceasta problema.

Publicat acum 2 ani #
  13. Irinelu
    Membru

Ar fi bine sa te consulte un medic,macar on-line!

Publicat acum 2 ani #

RSS feed for this topic

Răspuns

Trebuie să fi autentificat pentru a publica.